„Grzegorz Ciechowski – Spotkanie z Legendą” to Album złożony płyty CD i DVD. Jest to zapis wyjątkowego koncertu poświęconego Grzegorzowi Ciechowskiemu.

Czołówka Polskich wykonawców z towarzyszeniem Polskiej Orkiestry Radiowej pod batutą Adama Sztaby wyrusza w podróż przez wszystkie okresy twórczości Grzegorza Ciechowskiego. Na jednej scenie spotkali się między innymi: Kayah, Katarzyna Nosowska, Justyna Steczkowska, Mela Koteluk, Marek Dyjak, Grzegorz Turnau, Igor Herbut, Piotr Cugowski, Red Lips, Skubas, Tymon Tymański.

– Gdy podjąłem to wyzwanie, zabrałem się za pierwszą piosenkę, potem za drugą i okazało się, że zaczęła się piękna opowieść. – wspomina pracę nad aranżacjami Adam Sztaba.

Orkiestracje Adama Sztaby oddają charakter poszczególnych wykonawców, zachowując ducha utworów Grzegorza Ciechowskiego.

– Myślę, że jakby Grzegorz żył i siedział z nami tam na sali, to by się bardzo cieszył, że jego muzyka może w tak dużym aparacie wykonawczym tak dobrze zabrzmieć – mówi w wywiadzie udzielonym na potrzeby filmu o kulisach projektu – Leszek Kamiński realizator dźwięku i przyjaciel Ciechowskiego.

Wyjątkową atrakcją tego wydawnictwa jest znajdująca się na płycie DVD multimedialna forma koncertu. W ilustracjach filmowych Jacka Kościuszko, dedykowanych dla każdego z utworów, zagrał między innymi Bruno Ciechowski, który wcielił się w ducha swojego ojca. Oprawą graficzną Albumu zajęła się Helena Ciechowska.

Zapis audio oraz video koncertu, którego wydawcą jest Agencja Muzyczna Polskiego Radia, został zrealizowany z okazji emisji monety kolekcjonerskiej z wizerunkiem Grzegorza Ciechowskiego emitowanej przez Narodowy Bank Polski.

GC_BANNER FB

Premiera:  10 kwiecień 2015 r.

Wydawca: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Pierwszą piosenką promującą wydawnictwo jest “Tak długo czekam” w wykonaniu Skubasa.

Tracklista:

 1. Piotr Cugowski – Biała flaga
 2. Marek Dyjak – Nieustanne tango
 3. Red Lips – Telefony
 4. Igor Herbut – Tu jestem w niebie
 5. Justyna Steczkowska – Moja krew
 6. Mela Koteluk – Ani ja ani ty
 7. Skubas – Ciało
 8. Tymon Tymański – Kombinat
 9. Grzegorz Turnau – Stojąc w kolejce
 10. Mateusz Ziółko – Nie pytaj o Polskę
 11. Chłopcy  kontra Basia – A gdzież moje kare konie
 12. Sławek Uniatowski – Tak, tak, to ja
 13. Katarzyna Nosowska – Mamona
 14. Kayah – Odchodząc