GRZEGORZ CIECHOWSKI BYŁ GOŚCIEM CZATU “30 TON” 23 KWIETNIA 2001 ROKU
|
Obywatel__pm: |
Czy uda się Wam zagrać w Proximie kawałki, które grane były jeszcze przed “Białą flaga”? Mam na myśli np. “Pornografie”, czy “Witamine X” | |
|
Grzegorz_Ciechow: |
Dzięki! Z pornografia trochę gorzej. koncert i tak będzie za długi! | |
|
Obywatel_pm: |
Nie wyobrażam sobie, żeby jakikolwiek koncert Republiki był ZA długi. | |
|
Tomek: |
Wszystkie Wasze koncerty są za krótkie! | |
|
Stasio: |
jednym słowem zgadzacie się z textem ” wszyscy artyści to prostytutki” | |
|
Grzegorz_Ciechow: |
Nawet prostytutki maja prawo do miłości. | |
|
bigbizkit: |
Czy chciałby Pan grac w innym zespole niż Republika? | |
|
Grzegorz_Ciechow: |
Nie, pewnie że nie | |
|
bigbizkit: |
kiedy przyjedziecie do Leszna? | |
|
Grzegorz_Ciechow: |
Może latem do Boszkowa? |
|
karol: |
Grzegorz widziałem w TV, że znów masz grzywkę a brzuch też już jest? | |
|
Grzegorz_Ciechow: |
Nie ma brzucha | |
|
baczny: |
Mam pytanie o album “masakra” – ile egzemplarzy się sprzedało ? | |
|
Grzegorz_Ciechow: |
Prawie 40 tys. | |
|
Obywatel_pm: |
To chyba nie jest rewelacyjny wynik? (ilość sprzedanych CD Masakry) | |
|
Grzegorz_Ciechow: |
Dla nas to całkiem nieźle | |
|
bigbizkit: |
Czy lubicie Limp Bizkit? | |
|
Grzegorz_Ciechow: |
Ja uwielbiam. |
|
Waszka: |
powiedziałeś kiedyś, ze nie masz wpływu na to, czy Stan Strachu wyjdzie na CD. Czy coś się zmieniło? | |
|
Grzegorz_Ciechow: |
Pracujemy nad tym. | |
|
bigbizkit: |
Co sadzicie o Big Brother? | |
|
Grzegorz_Ciechow: |
U mnie w domu jest zabroniony. | |
|
karol: |
Podobno masz produkować płytę Moniki Sewillo? | |
|
Grzegorz_Ciechow: |
Nie znam | |
|
Tomek: |
Co myślisz o udziale autorów stron Republiki w konkursie? | |
|
Grzegorz_Ciechow: |
Jak widzieliście i na nich znalazł się sposób |
|
|
bigbizkit: |
kibicujecie Małyszowi i piłkarzom, hokeistom, siatkarzom? | |
|
Grzegorz_Ciechow: |
Małyszowi każdy kibicuje, my tez | |
|
Obywatel_Swiata: |
jaki młody zespól zrobił ostatnio na Tobie wrażenie? | |
|
Grzegorz_Ciechow: |
Limp | |
|
Stasio: |
co sadzisz o yugotonie? | |
|
Grzegorz_Ciechow: |
Nie słuchałem |
|
|
karol: |
Grzegorz a propos…Viagra jak ..dobra? | |
|
Grzegorz_Ciechow: |
Jeszcze nie próbowałem, ale wszystko przede mną | |
|
Johnny_L: |
czy planujesz dalsza współpracę z Kasia Groniec ? | |
|
Grzegorz_Ciechow: |
Zobaczymy jesienią |
|
|
baczny: |
Grzegorz, co sadzisz o Arce Noego? | |
|
Grzegorz_Ciechow: |
Świetna muzyka dla dzieci | |
|
baczny: |
czy plan wyartykułowany w “Mamonie” udał się czy nie? | |
|
Grzegorz_Ciechow: |
Przycięliśmy trochę na “Mamonie” | |
|
karol: |
A w ogóle to ile Ty właściwie masz lat? | |
|
Grzegorz_Ciechow: |
44 | |
|
Waszka: |
A ja znów o płytach… Podczas trasy Obywatela GC wszystko nagrywaliście, wyszła nawet wersja koncertu w TV. Koncert byl fantastyczny, a najbardziej szkoda wersji “Śmierć w bikini”. Dlaczego nie doczekaliśmy się CD? | |
|
Grzegorz_Ciechow: |
Nowsza wersja Bikini (remix) na wznowieniu Nowych Sytuacji juz w maju | |
|
Obywatel_Swiata: |
czy zgadzasz się z opinia o Fryderykach, do której użyto słów Twojej piosenki “ta impreza jest , robiona dla mamony?” | |
|
Grzegorz_Ciechow: |
Mamona często jest przyczyną działań |
|
|
bigbizkit: |
ile zarabiacie za jeden koncert? | |
|
Grzegorz_Ciechow: |
bez chamskich pytań |
|
|
karol: |
jakie to chamstwo pytać się o kasę? | |
|
Grzegorz_Ciechow: |
Chamstwo podstawowe | |
|
bigbizkit: |
a ile gracie koncertów miesięcznie? | |
|
Grzegorz_Ciechow: |
Ok 5-8 | |
|
karol: |
pytamy się czy warto zmienić zawód? | |
|
Grzegorz_Ciechow: |
To nie jest żaden zawód. To pasja, dzięki której żyjesz a zarabiasz mimochodem |
|
Tomek: |
Czy tendencja “2001” z Białej flagi i Śmierci w bikini zostanie zachowana na nowej płycie? | |
|
Grzegorz_Ciechow: |
To są tylko remixy a nie tendencja | |
|
baczny: |
czy słuchasz czasami jeszcze swoich starych płyt, np. “Nowych Sytuacji”? | |
|
Grzegorz_Ciechow: |
Ostatnio po zremasterowaniu cały czas | |
|
Obywatel_Swiata: |
a wykonywałbyś ta pasje gdyby nie było kasy? | |
|
Grzegorz_Ciechow: |
Czasem tak właśnie jet | |
|
Grzegorz_Ciechow: |
Jest | |
|
Stasio: |
czy nazwanie siebie obywatelem mialo zwiazek z ustrojem jaki wtedy panowal? | |
|
Grzegorz_Ciechow: |
Laczylo sie wprost z Republika, ktora mnie wlsnie osierocila\ | |
|
Johnny_L: |
wybieram sie na koncert do Proximy – mozesz cos wiecej powiedziec na jego temat: czy bedzie dluzszy niz zwykle koncerty, jakies niespodzianki ? | |
|
Grzegorz_Ciechow: |
Bedzie bardzo dlugi i bedzie polegal na cofaniu czasu. | |
|
krzysiek: |
czy siodma pieczec bedzie wznowiona nie mozna nigdzie jej kupic | |
|
Grzegorz_Ciechow: |
Tez nad tym pracujemy. Kochamy Siodma i nie pozwolimy jej zczeznac | |
|
Johnny_L: |
co sadzisz – jesli slyszales – o wydanej w zeszlym roku przez Zbyszka Holdysa – jego plycie “Holdys.com” ? | |
|
Grzegorz_Ciechow: |
Glosowalismy na Holdysa we Fryderykach, nie udalo sie |
|
Tomek: |
Czy myslicie o wydaniu CD z koncertem w Proximie dla fanow (starych), ktorzy nie moga tam byc? | |
|
Grzegorz_Ciechow: |
Juz niedlugo bedie koncertowa plyta. Caly czas gromadzimy material. Z Proximy tez | |
|
baczny: |
Jak oceniasz swojego kolege z zespolu (a dokladniej – basiste) jako producenta? | |
|
Grzegorz_Ciechow: |
Bardzo mu sie przygladm, zeby mnie nie wysiudal z mojej roboty | |
|
Obywatel_Swiata: |
dlaczego taki zespól jak Republika nie ma jeszcze DVD w dyskografii? | |
|
Grzegorz_Ciechow: |
Bo tak | |
|
Obywatel_Swiata: |
czy jakiekolwiek idealy z czasów mlodzienczych przetrwaly? to pytanie, nie zarzut… | |
|
Grzegorz_Ciechow: |
Wszystkie, co do jednego. A co nie widxzac | |
|
krzysiek: |
kiedy ukaze sie plyta wiedzmin | |
|
Grzegorz_Ciechow: |
W tym roku. Z premiera filmu | |
|
Waszka: |
Co sie dzieje z P. Kuczynskim? Bedzie na koncercie? | |
|
Grzegorz_Ciechow: |
Zaprosilismy go. Mamy nadzieje ze sie pojawi | |
|
baczny: |
No wlasnie – Biolik to chyba jedna z najwiekszych “nowych nadzieji” polskiej produkcji muzycznej… | |
|
Grzegorz_Ciechow: |
Biolik? Cos podobnego! Siedzi tu obok, jeszcze w to uwierzy! | |
|
Obywatel_Swiata: |
z produkcji którego albumu jestes najbardziej dumny? | |
|
Grzegorz_Ciechow: |
Z plyty Mony Mur jestem dumny najbardziej | |
|
baczny: |
Grzegorz, czy nadal piszesz muzyke do reklam? | |
|
Grzegorz_Ciechow: |
Oj nie |
|
Obywatel_Swiata: |
czy twoim zdaniem muzycznie w Polsce lepiej bylo w latach osiemdziesiatych czy teraz? | |
|
Grzegorz_Ciechow: |
W 80-tych bylo fajniej, bo bylismy mlodsi | |
|
Peter: |
Sorry za pytanie, ale czy nie czujecie sie juz nieco ‘wiekowi’? Tzn. czy granie sprawia Wam jeszcze taka frajde jak kiedys? | |
|
Grzegorz_Ciechow: |
Jestesmy starzy jak cholera, myslalem,ze nie dozyje takiego wieku | |
|
Johnny_L: |
jakiej stacji radiowej sluchasz ? | |
|
Grzegorz_Ciechow: |
Radiostacji i 3-ki | |
|
Peter: |
Radiostacji? Czy to znaczy ze lubisz muzyke klubowa? | |
|
Grzegorz_Ciechow: |
Lubie kazda dobra M! | |
|
Johnny_L: |
moglbys wymienic kilku artystów, których twórczosc cenisz najbardziej ? | |
|
Grzegorz_Ciechow: |
Paul Klee ! Idzcie na ystawe | |
|
sc: |
Czy plyta 1984 bedzie miala swa CD-reedycje??? | |
|
Grzegorz_Ciechow: |
Tez nad tym pracujemy. Ale ile tych plyt mozna wydac w jednym roku? | |
|
baczny: |
Jak Ci sie ukladaja stosunki artystyczne z gitarzysta – Krolikiem (obecnie m.in. filar Brathanków) | |
|
Grzegorz_Ciechow: |
Jacek jest bardzo zajety, jak wiesz. Ale kontaktujemy sie i obiecujemy wiele | |
|
Obywatel_Swiata: |
co zmienilbys w swoim artystycznym zyciu gdybys mógl? | |
|
Grzegorz_Ciechow: |
Nic! |
|
sc: |
czy Nieustanne tango bedzie mialo tez swój remastering w Pomatonie??? | |
|
Grzegorz_Ciechow: |
Juz jest remaster przygotowany | |
|
baczny: |
a z twoja byla podopieczna – Justyna Steczkowska? | |
|
Grzegorz_Ciechow: |
Justynka juz tu nie mieszka | |
|
Konrad_GuanoApes: |
GRZEGORZ !!!! CZY PLANUJECIE KONCERTY ZA GRANICA ?????? | |
|
Grzegorz_Ciechow: |
Yes, we do! | |
|
Robert: |
Grzegorz, to, ze nowa plyta Republiki bedzie nagrywana na Kaszubach to wiemy – moze cos wiecej na temat miejsca (jakie okolice)? 😉 | |
|
Grzegorz_Ciechow: |
W samym sercu Kaszubskiej dzungli | |
|
Konrad_GuanoApes: |
Macie strone internetowa REPUBLIKI ??? | |
|
Obywatel_pm: |
www.republika.art.pl | |
|
Grzegorz_Ciechow: |
republika.art.pl – zajrzyj tam, bo warto | |
|
pm: |
Którego z polskich artystów cenisz sobie najwyzej ? | |
|
Grzegorz_Ciechow: |
Wojciecha Kilara | |
|
sc: |
czy nie warto by odnalezc nagrania z 1980 roku (balon, wulkany, witamina x) i wydac je????? | |
|
Grzegorz_Ciechow: |
Dajcie spokoj z tymi starociami | |
|
pm: |
Jakie niespodzianki czekaja na wszystkich w Proximie ? | |
|
Grzegorz_Ciechow: |
Wszystkie mozliwe, z tancami nago wlacznie |
|
Robert: |
Podobno myslisz nad przeprowadzka do Sopotu – kiedy? ;)) |
|
Grzegorz_Ciechow: |
Moze kiedys… Sopot jest piekny |
|
moderator : |
OK Grzegorz na koniec by wybrac laureata konkursu wybierz numer od 1 do 5 wylosujesz zwyciezce |
|
Grzegorz_Ciechow: |
Wybieram 3!!!!! |
|
moderator : |
UWAGA |
|
moderator : |
GOSIA DYCZKOWSKA WYGRALA |
|
Grzegorz_Ciechow: |
Gratulacje, Gosiu!!! |
|
moderator : |
a to zalegle pytanie |
|
raks: |
Wiesz moze co mialo oznaczac w piosence Atrakcyjnego Kazimierza zdanie, ze spiker nie czytal nigdy wiadomosci z Bydgoszczy? Jaki byl Towj stosunek do tego miasta? Bo Kazik zdaje sie niezbyt je lubil… |
|
Grzegorz_Ciechow: |
Torun pozdrawia Bydgoszcz! |
|
Grzegorz_Ciechow: |
Wielkie dzieki! Do zobaczenia w Proximie! |