DRUGI CZAT Z CIECHOWSKIM W 30 TONACH (2001)

GRZEGORZ CIECHOWSKI BYŁ GOŚCIEM CZATU “30 TON” 23 KWIETNIA 2001 ROKU

Obywatel__pm:

Czy uda się Wam zagrać w Proximie kawałki, które grane były jeszcze przed “Białą flaga”? Mam na myśli np. “Pornografie”, czy “Witamine X”

Grzegorz_Ciechow:

Dzięki! Z pornografia trochę gorzej. koncert i tak będzie za długi!

Obywatel_pm:

Nie wyobrażam sobie, żeby jakikolwiek koncert Republiki był ZA długi.

Tomek:

Wszystkie Wasze koncerty są za krótkie!

Stasio:

jednym słowem zgadzacie się z textem ” wszyscy artyści to prostytutki”

Grzegorz_Ciechow:

Nawet prostytutki maja prawo do miłości.

bigbizkit:

Czy chciałby Pan grac w innym zespole niż Republika?

Grzegorz_Ciechow:

Nie, pewnie że nie

bigbizkit:

kiedy przyjedziecie do Leszna?

Grzegorz_Ciechow:

Może latem do Boszkowa?

 

karol:

Grzegorz widziałem w TV, że znów masz grzywkę a brzuch też już jest?

Grzegorz_Ciechow:

Nie ma brzucha

baczny:

Mam pytanie o album “masakra” – ile egzemplarzy się sprzedało ?

Grzegorz_Ciechow:

Prawie 40 tys.

Obywatel_pm:

To chyba nie jest rewelacyjny wynik? (ilość sprzedanych CD Masakry)

Grzegorz_Ciechow:

Dla nas to całkiem nieźle

bigbizkit:

Czy lubicie Limp Bizkit?

Grzegorz_Ciechow:

Ja uwielbiam.

 

Waszka:

powiedziałeś kiedyś, ze nie masz wpływu na to, czy Stan Strachu wyjdzie na CD. Czy coś się zmieniło?

Grzegorz_Ciechow:

Pracujemy nad tym.

bigbizkit:

Co sadzicie o Big Brother?

Grzegorz_Ciechow:

U mnie w domu jest zabroniony.

karol:

Podobno masz produkować płytę Moniki Sewillo?

Grzegorz_Ciechow:

Nie znam

Tomek:

Co myślisz o udziale autorów stron Republiki w konkursie?

Grzegorz_Ciechow:

Jak widzieliście i na nich znalazł się sposób

bigbizkit:

kibicujecie Małyszowi i piłkarzom, hokeistom, siatkarzom?

Grzegorz_Ciechow:

Małyszowi każdy kibicuje, my tez

Obywatel_Swiata:

jaki młody zespól zrobił ostatnio na Tobie wrażenie?

Grzegorz_Ciechow:

Limp

Stasio:

co sadzisz o yugotonie?

Grzegorz_Ciechow:

Nie słuchałem

karol:

Grzegorz a propos…Viagra jak ..dobra?

Grzegorz_Ciechow:

Jeszcze nie próbowałem, ale wszystko przede mną

Johnny_L:

czy planujesz dalsza współpracę z Kasia Groniec ?

Grzegorz_Ciechow:

Zobaczymy jesienią

baczny:

Grzegorz, co sadzisz o Arce Noego?

Grzegorz_Ciechow:

Świetna muzyka dla dzieci

 

baczny:

czy plan wyartykułowany w “Mamonie” udał się czy nie?

Grzegorz_Ciechow:

Przycięliśmy trochę na “Mamonie”

karol:

A w ogóle to ile Ty właściwie masz lat?

Grzegorz_Ciechow:

44

Waszka:

A ja znów o płytach… Podczas trasy Obywatela GC wszystko nagrywaliście, wyszła nawet wersja koncertu w TV. Koncert byl fantastyczny, a najbardziej szkoda wersji “Śmierć w bikini”. Dlaczego nie doczekaliśmy się CD?

Grzegorz_Ciechow:

Nowsza wersja Bikini (remix) na wznowieniu Nowych Sytuacji juz w maju

Obywatel_Swiata:

czy zgadzasz się z opinia o Fryderykach, do której użyto słów Twojej piosenki “ta impreza jest , robiona dla mamony?”

Grzegorz_Ciechow:

Mamona często jest przyczyną działań

bigbizkit:

ile zarabiacie za jeden koncert?

Grzegorz_Ciechow:

bez chamskich pytań

karol:

jakie to chamstwo pytać się o kasę?

Grzegorz_Ciechow:

Chamstwo podstawowe

bigbizkit:

a ile gracie koncertów miesięcznie?

Grzegorz_Ciechow:

Ok 5-8

karol:

pytamy się czy warto zmienić zawód?

Grzegorz_Ciechow:

To nie jest żaden zawód. To pasja, dzięki której żyjesz a zarabiasz mimochodem

 

Tomek:

Czy tendencja “2001” z Białej flagi i Śmierci w bikini zostanie zachowana na nowej płycie?

Grzegorz_Ciechow:

To są tylko remixy a nie tendencja

baczny:

czy słuchasz czasami jeszcze swoich starych płyt, np. “Nowych Sytuacji”?

Grzegorz_Ciechow:

Ostatnio po zremasterowaniu cały czas

Obywatel_Swiata:

a wykonywałbyś ta pasje gdyby nie było kasy?

Grzegorz_Ciechow:

Czasem tak właśnie jet

Grzegorz_Ciechow:

Jest

Stasio:

czy nazwanie siebie obywatelem mialo zwiazek z ustrojem jaki wtedy panowal?

Grzegorz_Ciechow:

Laczylo sie wprost z Republika, ktora mnie wlsnie osierocila\

Johnny_L:

wybieram sie na koncert do Proximy – mozesz cos wiecej powiedziec na jego temat: czy bedzie dluzszy niz zwykle koncerty, jakies niespodzianki ?

Grzegorz_Ciechow:

Bedzie bardzo dlugi i bedzie polegal na cofaniu czasu.

krzysiek:

czy siodma pieczec bedzie wznowiona nie mozna nigdzie jej kupic

Grzegorz_Ciechow:

Tez nad tym pracujemy. Kochamy Siodma i nie pozwolimy jej zczeznac

Johnny_L:

co sadzisz – jesli slyszales – o wydanej w zeszlym roku przez Zbyszka Holdysa – jego plycie “Holdys.com” ?

Grzegorz_Ciechow:

Glosowalismy na Holdysa we Fryderykach, nie udalo sie

 

Tomek:

Czy myslicie o wydaniu CD z koncertem w Proximie dla fanow (starych), ktorzy nie moga tam byc?

Grzegorz_Ciechow:

Juz niedlugo bedie koncertowa plyta. Caly czas gromadzimy material. Z Proximy tez

baczny:

Jak oceniasz swojego kolege z zespolu (a dokladniej – basiste) jako producenta?

Grzegorz_Ciechow:

Bardzo mu sie przygladm, zeby mnie nie wysiudal z mojej roboty

Obywatel_Swiata:

dlaczego taki zespól jak Republika nie ma jeszcze DVD w dyskografii?

Grzegorz_Ciechow:

Bo tak

Obywatel_Swiata:

czy jakiekolwiek idealy z czasów mlodzienczych przetrwaly? to pytanie, nie zarzut…

Grzegorz_Ciechow:

Wszystkie, co do jednego. A co nie widxzac

krzysiek:

kiedy ukaze sie plyta wiedzmin

Grzegorz_Ciechow:

W tym roku. Z premiera filmu

Waszka:

Co sie dzieje z P. Kuczynskim? Bedzie na koncercie?

Grzegorz_Ciechow:

Zaprosilismy go. Mamy nadzieje ze sie pojawi

baczny:

No wlasnie – Biolik to chyba jedna z najwiekszych “nowych nadzieji” polskiej produkcji muzycznej…

Grzegorz_Ciechow:

Biolik? Cos podobnego! Siedzi tu obok, jeszcze w to uwierzy!

Obywatel_Swiata:

z produkcji którego albumu jestes najbardziej dumny?

Grzegorz_Ciechow:

Z plyty Mony Mur jestem dumny najbardziej

baczny:

Grzegorz, czy nadal piszesz muzyke do reklam?

Grzegorz_Ciechow:

Oj nie

 

Obywatel_Swiata:

czy twoim zdaniem muzycznie w Polsce lepiej bylo w latach osiemdziesiatych czy teraz?

Grzegorz_Ciechow:

W 80-tych bylo fajniej, bo bylismy mlodsi

Peter:

Sorry za pytanie, ale czy nie czujecie sie juz nieco ‘wiekowi’? Tzn. czy granie sprawia Wam jeszcze taka frajde jak kiedys?

Grzegorz_Ciechow:

Jestesmy starzy jak cholera, myslalem,ze nie dozyje takiego wieku

Johnny_L:

jakiej stacji radiowej sluchasz ?

Grzegorz_Ciechow:

Radiostacji i 3-ki

Peter:

Radiostacji? Czy to znaczy ze lubisz muzyke klubowa?

Grzegorz_Ciechow:

Lubie kazda dobra M!

Johnny_L:

moglbys wymienic kilku artystów, których twórczosc cenisz najbardziej ?

Grzegorz_Ciechow:

Paul Klee ! Idzcie na ystawe

sc:

Czy plyta 1984 bedzie miala swa CD-reedycje???

Grzegorz_Ciechow:

Tez nad tym pracujemy. Ale ile tych plyt mozna wydac w jednym roku?

baczny:

Jak Ci sie ukladaja stosunki artystyczne z gitarzysta – Krolikiem (obecnie m.in. filar Brathanków)

Grzegorz_Ciechow:

Jacek jest bardzo zajety, jak wiesz. Ale kontaktujemy sie i obiecujemy wiele

Obywatel_Swiata:

co zmienilbys w swoim artystycznym zyciu gdybys mógl?

Grzegorz_Ciechow:

Nic!

 

sc:

czy Nieustanne tango bedzie mialo tez swój remastering w Pomatonie???

Grzegorz_Ciechow:

Juz jest remaster przygotowany

baczny:

a z twoja byla podopieczna – Justyna Steczkowska?

Grzegorz_Ciechow:

Justynka juz tu nie mieszka

Konrad_GuanoApes:

GRZEGORZ !!!! CZY PLANUJECIE KONCERTY ZA GRANICA ??????

Grzegorz_Ciechow:

Yes, we do!

Robert:

Grzegorz, to, ze nowa plyta Republiki bedzie nagrywana na Kaszubach to wiemy – moze cos wiecej na temat miejsca (jakie okolice)? 😉

Grzegorz_Ciechow:

W samym sercu Kaszubskiej dzungli

Konrad_GuanoApes:

Macie strone internetowa REPUBLIKI ???

Obywatel_pm:

www.republika.art.pl

Grzegorz_Ciechow:

republika.art.pl – zajrzyj tam, bo warto

pm:

Którego z polskich artystów cenisz sobie najwyzej ?

Grzegorz_Ciechow:

Wojciecha Kilara

sc:

czy nie warto by odnalezc nagrania z 1980 roku (balon, wulkany, witamina x) i wydac je?????

Grzegorz_Ciechow:

Dajcie spokoj z tymi starociami

pm:

Jakie niespodzianki czekaja na wszystkich w Proximie ?

Grzegorz_Ciechow:

Wszystkie mozliwe, z tancami nago wlacznie

 

Robert:

Podobno myslisz nad przeprowadzka do Sopotu – kiedy? ;))

Grzegorz_Ciechow:

Moze kiedys… Sopot jest piekny

moderator :

OK Grzegorz na koniec by wybrac laureata konkursu wybierz numer od 1 do 5 wylosujesz zwyciezce

Grzegorz_Ciechow:

Wybieram 3!!!!!

moderator :

UWAGA

moderator :

GOSIA DYCZKOWSKA WYGRALA

Grzegorz_Ciechow:

Gratulacje, Gosiu!!!

moderator :

a to zalegle pytanie

raks:

Wiesz moze co mialo oznaczac w piosence Atrakcyjnego Kazimierza zdanie, ze spiker nie czytal nigdy wiadomosci z Bydgoszczy? Jaki byl Towj stosunek do tego miasta? Bo Kazik zdaje sie niezbyt je lubil…

Grzegorz_Ciechow:

Torun pozdrawia Bydgoszcz!

Grzegorz_Ciechow:

Wielkie dzieki! Do zobaczenia w Proximie!